Tılsım Nedir

12 Mayıs 2019 0 Yazar: mistik
Tılsım Nedir

Tılsım insanlık tarihi kadar eskidir. Bilinmeyen ve esrarengiz güçlerin tılsıma sahip olanlara bu güçleri verdiği, uğur getirdiği ve kimi zaman insanların yaşantılarına pozitif enerji verdiği düşünülen nesnelerdir. Tüm hayır ve şer Allah’tandır. Onun izni olmadan, hiç bir şey olmaz. O dilediğine, dilediği kadar verir.

Tılsımlı nesneler, onu taşıyana, başkalarında olmayan özellikler katarken, gerektiğinde onların belalardan korunmasına yardımcı olur. Ancak burada kesinlikle belirtilmesi gerekir ki, bunların işe yaraması için, Allah’a iman ve temiz bir kalp sahibi olmak şarttır. Tılsımı taşıyan kişi, her şeyin Allah’tan olduğuna iman etmeli ve tılsımın sadece O dilerse, bir işe yarayacağını bilmesi son derece önemlidir.

Tılsım yapmak sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. Bunu yapacak olan kişinin öncelikle ilim ehli ve yapacağı tılsımı da salih niyetlerle yapması gerekmektedir. Bu nedenle, kişinin aşk hayatının iyi olması, kısmetinin açılması, işlerinin daha iyiye gitmesi veya onun üstüne yapılan bir büyünün bozulması ve büyüden korunması amaçlarıyla tılsımlar yapılmaktadır.

Şer ve kötülük için yapılan tılsımlar, sadece şeytana hizmet etmek demektir ve Allah’ın lanetini hak ederler. Rabbim bizi kötü şerli insanların şerrinden korusun(amin).

Tılsım Nasıl Yapılır?

Tılsımın yapılması için özel malzemeler gerekmektedir. Özenle ve bilinçli seçilmiş metal, kağıt veya başka bir malzeme üzerine yapılan tılsımlar, bunu kullanacak kişi tarafından üstünde taşınmalıdır.

En sık kullanılan tılsımlı nesne yüzüktür. Yüzükte kullanılan taş ve yazı önem arz etmektedir. Hatta yüzüğün takılacağı parmak bile ayrı bir öneme sahiptir. Bunun nasıl ve ne şekilde olması gerektiği hakkında, işin uzmanı hoca tarafından bilgi alınmalıdır. Eğer tılsım yanlış yerde kullanılmaya kalkılırsa, sonuç vermeyeceği gibi, kimi zaman da olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Tılsımlar çok değerli ve nadide nesneler olduğundan çoğunlukla sahipleri tarafından ya üstlerinde yada çok güvenli yerlerde muhafaza edilirler. Tılsımların üzerinde özel şekil ve özel manaya sahip yazılar bulunmaktadır. Bu şekil ve yazıların manası, bu tılsımı yapan ve uzmanlar tarafından bilinmektedir. Üstünde bunu taşıyan kimseler de, bu tılsımın sahibine neler verdiğini bilmesine rağmen, genellikle özel sembol ve yazıya dair sınırlı bilgisi olur. Çünkü bu bir ilimdir ve herkes bu ilme sahip olamaz.