Kahve Falı

5 Mart 2020 0 Yazar: mistik
Kahve Falı

Kahve falında ilk önce kahve içilir ve daha sonrasında fincanda yer alan tortunun oluşturmuş olduğu şekiller yorumlanır. Bu fal çok eskiye dayanmaktadır. Başta ülkemiz olmakla beraber Müslüman olan diğer ülkelerde de çok fazla bakılan fal çeşididir. Fincanda bulunan telvelerin almış olduğu şekilleri yorumlayan kişinin hisleri de birleşirse eğer kehanet yöntemi haline gelmektedir. Geçmişten, gününüzden ve gelecekten haberler verebilen bir fal türüdür.

Kahve Falı Nasıl Bakılır?

Tüm fallarda olduğu gibi kahve falında da ilk olarak konsantrasyonun olması gerekir. Kahve tabağı, fincanın üstüne güzelce kapatılır ve daha sonrasında fincan saat yönünün tersine doğru üç defa çevrilir ve en sonunda kişi kendisine doğru çevirerek işlemi tamamlar. Bu esnadaysa kişi içinden bir dilek tutmalıdır. Üstüne de kişiye ait olan metal nesne konabilir. Yüzük veya bozuk para olabilir. Bu metalin sebebi fincanın hızlı bir şekilde soğumasını sağlamakla beraber fincanda çıkacak kötülükleri de uzak tutar. Fincan soğuduğu zaman açılarak yorumcu tarafından yorumlanır. Yorumlama işi şekillerin anlamlarını bilmekle olurken en iyi yorumlama bakan kişinin hisleriyle yapmasıdır. Bu konuda hissi güçlü olan bir kişi olması gerektiğini unutmayın.

Kahve Falı Kimlere Baktırılır?

Kahve falına öyle herkes bakamaz. Genel olarak kahve falına bakacak olan kişilerin hislerinin kuvvetli olması gerekir. Bunu taşıyan kişilere kahve falınızı baktırdığınız da sizin ve çevrenizdekiler hakkında doğru tahminler yapılabilmektedir. Bundan dolayı kahve falı baktırmayı istiyorsanız enerjisi yüksek olan kişi bulmanız gerekmektedir. Bunun dışındaysa kahve falına kahveyi içmiş olan kişi bakamaz. Bunun nedeniyse kahve falına bakıldığı zaman herhangi bir bilgi daha öncesinde bilmemelidir. Kahve falına bakacak olan kişi geçmişiniz ile alakalı hiçbir şey bilmemeli. Bundan dolayı kahve falını iyi bakan kişilere baktırmalısınız.