Altar Ürünleri

31 Mayıs 2019 0 Yazar: mistik
Altar Ürünleri

Altar sunak demektir. Tapınaklarda, üzerinde kurban kesilen, bazı malzemeler yakılan, başına geçilip dinsel tören yapılan, masa biçiminde taşa altar denilir. Wiccaların , cadıların yaptıkları ritüeller her zaman özel ve temiz bir yerde yapılır. Altar( sunak ) denilen kendince kutsal bir ibadet yeridir aslında.

Bu çalışmaların yapılacağı,yazılarını yazacağı kendine ait bir köşedir. Bir altarda çesitli mumlar, objeler, resimler ve diğer şeyler ki bunlar maji ile ilgili çalışmalarda gücü arttıracak,ihtiyaç duyulacak şeyler bulunur. Yapılacak ritüele göre geleneksel bir altarda sağ tarafda beyaz veya gümüş renkli mum bulunur,bunlar Tanrı ve Tanrısal ışığı sembolize ederler.Sol tarafda siyah veya altın renkli mum bulunur bunlar,Tanrı yi sembolize eder.


Diğer renklerde mumlar,semboller araçlar yapılacak ritüele göre altar da yerini alır. Altarı kullanmadığınız zamanlarda siyah bir örtü ile örtmeniz doğru bir harekettir. Altar çalışmalarında ihtiyacınız olan tüm ürünleri sitemizden temin edebilirsiniz.